Nutikas SEO aitas Punktid Technologies’il avada ust globaalsele turule

Teenused

Punktid Technologies AS omab ja arendab Eesti suurimat videomängude, Nintendo, PlayStationi ja Xboxi digitaalsete koodide veebipõhist müügikeskkonda, kus pakutakse professionaalset tuge videomängude ostja sihtriigi riigikeeles nii algajale kui ka kogenud mängurile. Lisaks Eestile hallatakse müügikeskkonna ketti ka Lätis, Leedus, Soomes ja Ukrainas ning ka rahvusvahelistes inglis- ja venekeelsetel müügikeskkondades.

EESMÄRGID

Punktid.com tuli Convertalisse sooviga siseneda globaalsele turule, kus ees ootasid mitmed hiiglaslikud konkurendid. Projekti eesmärgiks sai märksõna positsioonide ning seeläbi müügitulu kasvatamine. Orgaanilise liikluse kasvu eesmärgiks sai 100%, esimese 10 positsiooni märksõnade kasvu eesmärk oli 80%.

SEO ABIL VÄLISTURGUDEL KASVAMINE

Ülisuurte ja võimsate globaalsete turuliidritega konkureerimine saab edukas olla ainult tänu väga nutikale strateegiale. Oluline roll oli blogipostitustel, mis olid kirjutatud märksõnade analüüsi najalt ja võimalikult sisukaks. Seejuures kasutades mitte kõige suuremate otsingumahtudega märksõnu, vaid pigem neid, kus konkurents ei olnud nii kõrge. Kvaliteetne sisu hoidis külastajaid kauem lehel, mis andis samuti blogidele suurema tõuke. Projekt näitas ka hästi, kuidas backlingid võivad paista kallite ja keerulistena, kuid reaalsuses on nad investeeringut väärt. Seejuures ehitati ka backlinke sarnaselt blogipostitustega.

TULEMUSED

Projekti tulemusena kasvas TOP3 positsioonidel olevate märksõnade arv 966% (15lt – 160le). 4-10 positsioonidel olevate märksõnade kasv oli 436% (130lt – 697le). Seega eesmärk sai ületatud mitmekordselt.

Orgaaniline liiklus oli alustamisest kuue kuu pärast kasvanud 1501%. Koos liikluse ja märksõnade positsioonide paranemisega tõusis loomulikult ka müügitulu. Orgaanilne müügitulu kasvas projekti jooksul 122% (223K – 497K).

Paremad positsioonid tõid endaga kaasa kvaliteetsema liikluse, mis omakorda kergitas orgaanilise liikluse keskmist ostukorvi vaid kolme kuuga 308%.

 

Hea tulemus tõi Convertalile Aasta Digitegu 2023 võidu SEO kategoorias.