Lennutasime kidsmed.ee müügitulu raketikiirusel kõrgustesse

Teenused

Väikelaste ninaaspiraatorite ja imetavatele emadele mõeldud tarvikute turul on konkurents tihe. Ainuüksi ninaaspiraatoreid müüvaid e-poode leidub kümneid. Võistelda tuleb seejuures nii suurte apteegikettide (nt Apotheka) kui ka elektroonikahiidudega (nt Euronics). Lisaks toimetab turul mitmeid väiksemaid ja ka välismaiseid konkurente.

Et sellises konkurentsis edukas olla, on vaja selgeid konkurentsieeliseid. Kidsmed.ee ärilised konkurentsieelised on spetsialiseerimine kitsale kõrge kvaliteediga tootesegmendile, asjatundlikkus ja professionaalselt nõustav klienditeenindus. E-poe konkurentsieelised internetis leitavuses peituvad efektiivselt tehtud SEO-s ja nutikas digiturunduses, mille kaudu on võimalik edestada konkurente, kelle turunduseelarved on kordades suuremad.

EESMÄRGID

Eesmärk oli kidsmed.ee tuua oluliste märksõnadega Google’is otsingutulemuste esilehele, kasvatada nii orgaanilist kui ka üldist leheliiklust ning müügitulu. Kliendi ootus oli orgaanilise liikluse kasv 20% ja müügitulu kasv 100%.

LAHENDUS

Laste- ning tervisetoodete müük tugineb tihti soovitustele ja informatiivsele sisuloomele. Selline suund võeti ka Kidsmedi projekti juures. Asjakohane sisu ja mõiste search intent on ühed viimase aja SEO trendid ning projekti strateegia rajaneski neile. Kasutati nii blogi, testimooniale kui ka üldist klientide tagasisidet ja kogemuslugusid. Seejuures hoiti kindlad fookust nii toodetega ärilises mõistes kui ka kodulehe sisutüüpidega. Eelistati luua pigem vähe, kuid äärmiselt huvipakkuvat ja asjakohast sisu.

Taolise strateegiaga rõhtuti asjaolule, et orgaaniline liiklus on üldjuhul äärmiselt kõrge kvaliteediga. Seega oli siht, et müügitulu peaks kasvama oluliselt jõudsamalt kui orgaaniline liiklus. Kvaliteetse liikluse püüdmiseks oligi fookus search intent’il.

Äärmiselt oluline on heade tulemuste juures agentuuri ja kliendi vaheline koostöö. Agentuur peab olema proaktiivne partner, nägema suurt pilti. Proaktiivsust tasub näidata ka kliendil endal, keda tuleks kaasata igas projekti etapis. Suurt kasvu ei saavuta kunagi ühe lõigu tegemisega, seega on oluline, et SEO projekt oleks agentuuri ja kliendi tegevusega toetatud ka mujal, näiteks sotsiaalmeedia või reklaamidega.

TULEMUSED

Tänu SEO projekti tulemustele kasvas kidsmed.ee 2021. a teise poolaasta orgaaniline müügitulu 1400% võrreldes esimese poolaastaga.

Lisaks kasvas:

– orgaaniline liiklus: 58%

– orgaanilise liikluse E-commerce Conversion Rate: 834%

SEO projekti tulemuslikkust ei saa alahinnata ka üldiste näitajate tõusus. Kogu veebipoe liiklus kasvas poole aastaga 162% ning kogu müügitulu 953%.

 

Convertali poolt tehtud SEO projekt kidsmed.ee veebipoele võitis konkursil Aasta Digitegu 2022 SEO kategooria auhinna.

Bestmarketingi artikkel