Communistcrimes.org SEOga maailma liidriks

Teenused

Eesti Mälu Instituut ja tema eelkäija on alates 1998. aastast Eestis uurinud inimvaenulike režiimide toime pandud rahvusvahelisi kuritegusid ja inimõiguste rikkumisi ning totalitaarseid ideoloogiaid, mis on niisugused režiimid põhjustanud. Uurimistulemuste ja teavitustööga on instituudi eesmärgiks ka 21. sajandi inimvaenulike režiimide tõrjumine ning aktiivselt nii riiklikus kui rahvusvahelises haridus- ja teavitustöös osalemine.

Portaali CommunistCrimes (“Kommunismikuriteod”) eesmärk on suurendada teadlikkust ja olla peamiseks infokanaliks kommunistlike režiimide poolt toime pandud inimsusevastastest kuritegudest kõikjal maailmas. Portaal koondab ja teeb kättesaadavaks väärtuslikke artikleid, uurimistöid, ülevaateid ja audiovisuaalseid materjale kommunistlikest režiimidest ja neile aluse pannud ideoloogiast.

EESMÄRGID

Töö eesmärgiks oli võimendada portaali CommunistCrimes.org leitavust otsingumootorites ning tekitada portaalile stabiilne külastatvus, kasvatades nõnda globaalset teadlikkust kommunistlikest rezhiimidest ja nende kuritegudest

Saavutada oli tarvis portaalile esmane leitavus ning seda järk-järgult suurendama hakata. Laiem eesmärk oli globaalselt koondada vastavate inimsusevastaste tegude info ühte kohta ning see õnnestus.

Töö periood: 1. mai – 31. juuli 2020

TULEMUSED

Otsustati panustada veebilehe üldise SEO korrastamisele ning globaalsete linkide kogumisele. Vastavalt eelanalüüsile panustati kõige potentsiaalikamate sõnade sihtimisele eriti fokusseeritult.

SEO tööde tulemused oli üle ootuste head. Kuna valdkond on globaalselt suurte otsingumahtudega – igas kuus otsitakse valdkonna märksõnu globaalselt vastavates keeltes ca 1 000 000 korda – siis SEO tegevustele panustamine oli kliendi poolt ainuõige ning tulemuslik.

2020. novembriks oli igakuiseid unikaalseid tasuta külastusi globaalselt ca 10 000 ainuüksi Google otsingumootorist ning trend kasvav. Communistcrimes.org veebilehte külastatati 2020. aasta oktoobrikuus 154-st erinevast riigist, tõusvas trendis.

Communistcrimes.org sai vähem kui aasta ajaga maailmas number üks mitmekeelseks infokanaliks oma valdkonnas.

 

Convertali poolt tehtud Eesti Mälu Instituudile tehtud “Communistcrimes.org SEOga maailma liidriks” võitis konkursil Aasta Digitegu 2020 SEO kategooria auhinna.

Bestmarketingi artikkel